Jeśli zastanawiają się Państwo nad wizytą w naszej przychodni stomatologicznej w celu korekcji położenia zębów, w tym artykule mogą Państwo zapoznać się z jedną z wykorzystywanych przez nas metod.
 

System Clear Aligner


Jest to leczenie wad zgryzu przy użyciu medycznych nakładek, które oddziałują podobnie, jak tradycyjne aparaty stałe bądź ruchome. Jednak w przeciwieństwie do nich, wykorzystywane w Clear Aligner nakładki są przezroczyste i proces ich zakładania oraz całej terapii ortodontycznej przebiega nieco inaczej.

Cechy charakterystyczne nakładek

- są wytwarzane z tworzywa, które jest elastyczne, dopasowane do zębów oraz całej jamy ustnej Pacjenta,
- do leczenia używa się kilku nakładek o różnych grubościach,
- nie powodują uszkodzeń wewnątrz jamy ustnej i na szkliwie, ponieważ nie zawierają metalowych czy niklowanych elementów,
- nie powodują uczuleń,
- są niewidoczne i można je wyjmować,
- umożliwiają spożywanie posiłków, ale należy je wyjmować podczas picia lub jedzenia barwiących pokarmów,
- ich noszenie nie wywołuje dyskomfortu, ucisku, podrażnień,
- nie powodują trudności z wyraźnym wypowiadaniem się,
- nakładki można myć pastą do zębów i szczoteczką.

U jakich Pacjentów stosujemy Clear Aligner?

Użycie nakładek w leczeniu ortodontycznym kierujemy do Pacjentów ze stłoczeniem zębów, wadami zgryzu (otwarte, krzyżowe, głębokie) czy z diastemą (przerwą pomiędzy zębami). Terapia opisywanym systemem jest również świadczona osobom, które cierpią na alergie (nikiel) lub chcą zachować komfort psychofizyczny podczas korekcji zgryzu (niewidoczność i nieinwazyjność nakładek).

Warto pamiętać, że Clear Aligner może być zastosowany jedynie o osób, które będą przestrzegały zleconego przez ortodontę czasu noszenia nakładki w jamie ustnej. Regularność i samodyscyplina umożliwiają zakończenie korekty po ok. dwóch latach.

Osoby, które borykają się z wadami zgryzu mogą umówić się na wizytę kontrolną w naszym gabinecie, podczas której dentysta określi stopień nierówności zębów i opracuje indywidualny plan ich korekcji.

 

 

"Doświadczenie jest najlepszym nauczycielem"

~ Cyceron

Nasz zespół
Skontaktuj się z nami