CO TO JEST ORTODONCJA CYFROWA

CO TO JEST ORTODONCJA CYFROWA

Największą zmianą w nowoczesnej ortodoncji jest przygotowanie leczenia ortodontycznego a następnie produkcji aparatów / nakładek z zastosowaniem technologii cyfrowej..

 

Zaletą technik cyfrowych jest przede wszystkim dokładność, szybkość jak również bardziej komfortowa dla pacjenta metoda leczenia wad zgryzu.

Do obrazowania modelu jamy ustnej i uzębienia nie używam tradycyjnych wycisków. Za pomocą skanera wewnątrzustnego iTero powstaje obraz 3D, który jest metodą znacznie dokładniejszą i bardziej przyjazną dla samego pacjenta.

Na wirtualnym modelu dla każdego pacjenta opracowywuję plan leczenia. Analizuję szerokości łuków zębowych i samych zębów tak aby powstał jak najlepszy efekt końcowy.

 

Każdy ząb ustawiam indywidualnie z dokładnością 0,1mm, z taką też będą przemieszczały się zęby.

Tak powstaje wizualizacja planu leczenia, tzw. Clincheck, który jest integralną częścią produkcji nakładek Invisalign. Każdy pacjent przed zaakceptowaniem planu może zobaczyć swoją wizualizację, na której jego zęby przemieszczają się o 0,25 mm i odrotowywują o 2 stopnie co będzie dla niego mniej bolesne i uciążliwe. Ilość tych przemieszczeń jest równoznaczna z ilością nakładek. Przy tak precyzyjnej pracy a następnie produkcji aparatów ortodontycznych wizyty kontrolne w gabinecie są rzadsze a komfort pacjenta zdecydowanie przewyższa tradycyjne metody.

Leave a Reply