Ortodoncja

Invisalign

Niewidoczne nakładki ortodontyczne

 

 

 

Metoda nakładkowa Invisalign wykorzystuje Formowane na zamówienie, praktycznie niewidoczne nakładki.Nosząc je przez 22 godziny dziennie (zdejmując tylko do jedzenia i higieny jamy ustnej) Twoje zęby będą stopniowo przesuwać się na prawidłową pozycję, w oparciu o precyzyjne ruchy, które zaplanuje ortodonta. Co 7-10 dni Pacjent samodzielnie wymienia nakładki w domu, co wpływa na zredukowanie wizyt kontrolnych w gabinecie.

 

 

 

 

„ZAWSZE JEST ODPOWIEDNI CZAS BY POKOCHAĆ SWÓJ UŚMIECH”Pożegnaj się z niewygodnym i widocznym aparatem stałym.


Wysoka higiena jamy ustnej.


Rzadsze wizyty kontrolne w gabinecie.


Wygodne w użyciu.


Cyfrowe wyciski-scanowanie zebów.

JAK DZIAŁA INVISALIGN?

 

1.Konsultacja

Podczas konsultacji wykonujemy zdjęcia RTG, tomografie komputerowa oraz skan diagnostyczny jamy ustnej.

2.Zaplanowanie leczenia

Po przeprowadzonej pełnej analizie przedstawiamy symulacje prostowania zębów Pacjenta oraz przedstawiamy bezpieczny proces leczenia ortodontycznego.

3.Leczenie

Pacjent otrzymuje indywidualnie opracowany zestaw nakładek, które samodzielnie wymienia co 7-14 dni. Przeciętny czas leczenia wynosi 6-12 miesięcy i zależy od przypadku.

4.Kontrole

Dzięki Invisalign nie musisz przychodzić do kontroli każdego miesiąca. W naszej klinice wykorzystujemy system Dental Monitoring, który pozwala na kontrolę postępów leczenia poprzez aplikację mobilną.

5.Retencja

Po zakończonym leczeniu, w celu niekontrolowanego przesuwania się zębów wykorzystujemy nowoczesne aparaty retencyjne Viviera, które pozwalają wyeliminować ten proces.

 

  CZY INVISALIGN JEST DLA CIEBIE?

 

Dzięki Invisalign po kilku miesiącach możesz osiągnąć piękny uśmiech i proste zęby. Nikt nie zauważy, że nosisz aparat ortodontyczny przez cały okres leczenia. Jeśli więc chcesz poprawić swoje nadmiernie stłoczone zęby lub szparowatość, ale nie chcesz nosić tradycyjnych zamków to Invisalign jest metodą dla Ciebie. Dodatkowo pomaga rozwiązać problem zgryzów głębokich, tyło- i przodozgryzów oraz zgryzów otwartych i krzyżowych.

   

 

DLACZEGO ORTODONCJA DENTIMEX?

  • Bardzo doświadczony zespół.
  • Indywidualny plan leczenia Invisalign.
  • Zero bólu i lęku.
  • Wyciski 3D scanerem iTero.
  • Możliwość pooglądania symulacji leczenia w 3D.

 

SmileView

 

Wypróbuj swój nowy uśmiech już w 60 sekund!

Zrób selfie i rozpocznij swoją przygodę ze SmileView

Jeśli jesteś gotowy/a na rozpoczęcie wyjątkowego leczenia  z Invisalign, pozostajemy do dyspozycji i prosimy o kontakt z nami celem umówienia wizyty konsultacyjnej.

 

Spark aligners

Najbardziej ekskluzywny Clear Aligner System

 

 

 

 

Technika nakładkowa Spark aligners wykorzystuje wykonane na zamówienie, praktycznie niewidoczne nakładki z materiału TruGEN. Nosząc je przez 22 godziny dziennie (zdejmując tylko do jedzenia i higieny jamy ustnej) Twoje zęby będą stopniowo przesuwać się na prawidłową pozycję, w oparciu o precyzyjne ruchy, które zaplanuje ortodonta. Co 7-10 dni Pacjent samodzielnie wymienia nakładki w domu, co wpływa na zredukowanie wizyt kontrolnych w gabinecie.

 

 

 

 

„ ZOBACZYĆ TO UWIERZYĆ„

 

 

 

Jak działa Spark Aligners?  

 

1.Konsultacja

Podczas konsultacji wykonujemy zdjęcia RTG, tomografie komputerowa oraz skan diagnostyczny jamy ustnej.

2.Zaplanowanie leczenia

Po przeprowadzonej pełnej analizie przedstawiamy symulacje prostowania zębów Pacjenta oraz przedstawiamy bezpieczny proces leczenia ortodontycznego.

3.Leczenie

Pacjent otrzymuje indywidualnie opracowany zestaw nakładek, które samodzielnie wymienia co 7-14 dni. Przeciętny czas leczenia wynosi 6-12 miesięcy i zależy od przypadku.

4.Kontrole

Dzięki Spark Aligners nie musisz przychodzić do kontroli każdego miesiąca. W naszej klinice wykorzystujemy system Dental Monitoring, który pozwala na kontrolę postępów leczenia poprzez aplikację mobilną.

5.Retencja

Po zakończonym leczeniu, w celu niekontrolowanego przesuwania się zębów wykorzystujemy nowoczesne aparaty retencyjne Viviera, które pozwalają wyeliminować ten proces.

Czy Spark Aligners jest dla Ciebie?

 

Spark Aligners to najnowsza innowacja Clear Aligner System, został zaprojektowany, aby zapewnić większą przeźroczystość zachowując naturalną estetykę zębów. Nakładki zapewniają zaawansowany system wyrównania wad zgryzu od najłagodniejszych do najbardziej złożonych. Dodatkowo system Spark wspierany jest przez ekskluzywne oprogramowanie 3D Approver, wykorzystując CBCT. Spark oferuje trzy elastyczne opcje leczenia: Spark 3D Renders
  • Spark Advanced: kompleksowe leczenie złożonych was zgryzu; nielimitowana liczba nakładek
  • Spark 20: leczenie umiarkowanych wad zgryzu; 3 razy po 20 nakładek
  • Spark 10: małe wady zębowe; 2 razy po 10 nakładek

Ruchome aparaty na zęby

 

W naszej placówce podejmujemy działania mające na celu pomóc małym Pacjentom w wyrównywaniu wad zgryzu i zębów. Aparat ortodontyczny wyjmowany (ruchomy) jest stosowany przede wszystkim u dzieci, u których stwierdzono nieprawidłowości w wymowie i formowaniu się zębów stałych.

Rodzaj i użytkownicy ruchomych aparatów ortodontycznych

Aparaty wyjmowane, składają się z płyty podstawowej np. podniebiennej lub językowej oraz elementów utrzymujących takich jak: klamry, łuk wargowy etc. Sama płytka powstaje z akrylu i coraz częściej można spotkać ją w dowolnych kolorach, które urozmaicają jej wygląd i pomagają najmłodszym Pacjentom oswoić się z koniecznością wyrównania zębów.

Ortodonta może jednak zlecić ten typ leczenia nie tylko dzieciom, ale również Pacjentom, którzy odbyli już leczenie stałym aparatem. Ruchomy jest w tym przypadku wykorzystany w celach retencyjnych, aby unormować nowe położenie zębów.

Ruchomy aparat na zęby: w jakich przypadkach?

Z uwagi na większą plastyczność uzębienia u dzieci, noszenie przez nich wyjmowanego, może być wystarczalne w celu cofnięcia wad wymowy. Warto również wiedzieć, że tego typu leczenie jest zalecane w specyficznych przypadkach, w których tradycyjne postępowanie nie jest konieczne.

Przebieg leczenia ortodontycznego

Po ustaleniu diagnozy, ortodonta przygotowuje wyjmowany aparat i instruuje Pacjenta o częstotliwości jego noszenia. Kluczową rolę odgrywa tu czas, w którym należy mieć go na zębach, aby leczenie przebiegło prawidłowo i odniosło pożądany efekt. Możliwość samodzielnego wyjmowania i wkładania sprawia, że jest on znacznie chętniej noszony przez dzieci. Pacjent powinien również przykładać szczególną wagę do zachowania higieny jamy ustnej i samego produktu dentystycznego.

W gabinecie ortodontycznym w Krakowie zajmujemy się diagnozą i leczeniem wad zgryzu Pacjentów wykorzystując opisane metody. Jeśli chcą Państwo umówić się na wizytę zapraszamy do kontaktu z recepcją poprzez podany na naszej stronie internetowej numer telefonu. Istnieje również możliwość rejestracji przy użyciu formularza kontaktowego.

Mini implanty

 

Mini-implanty ortodontyczne to małe śrubki tytanowe umieszczane na czas leczenia między zębami. Stanowią punkt zaczepienia ( kotwicę) dla wyciagów przesuwających zęby w wybranym kierunku. Stosowanie tych implantów pozwala na precyzyjna kontrolę przesuwania zębów i zapewnia lepsze wyniki leczenia.