Wybielanie zębów

Wybielanie zębów

W naszym gabinecie stomatologicznym mogą Państwo skorzystać z zabiegów, których celem jest oczyszczenie i rozjaśnienie płytki nazębnej. Wybielanie w krakowskiej placówce proponujemy dwiema metodami (nakładkową i lampą).

Każdy zabieg powinna poprzedzać konsultacja z dentystą, podczas której zostaną określone i omówione indywidualne predyspozycje Pacjenta, kolor płytki oraz typy wybielania zębów. Zapraszamy do zapoznania się z poszczególnymi rodzajami rozjaśniania szkliwa.

Wykonujemy wybielanie zębów:

– Jednorazowe za pomocą lampy i bez efektów ubocznych.
– Metodą nakładkową do użycia w warunkach domowych.

Opis poszczególnych zabiegów

Wybielanie lampą polega na nałożeniu na płytkę żelu z nadtlenkiem wodoru. Następnie, po naświetleniu przy pomocy lampy, zachodzi na niej proces utlenienia się nadtlenku i tym samym rozjaśniania. Ten zabieg trwa około godziny i jest bardzo prosty oraz bezbolesny.

Metoda nakładkowa to typ zabiegu, który Pacjent przeprowadza we własnym domu, wcześniej otrzymując konkretne wytyczne i instrukcje od swojego dentysty. Również tutaj używa się żelu, ale tym razem Pacjent nanosi go na przezroczystą nakładkę, którą umieszcza w jamie ustnej, na zębach. Należy nosić ją przez maksymalnie 2 tygodnie i stosować się do zaleceń lekarskich odnośnie przeciwwskazań.

Postępowanie po zabiegu

Wybielanie zębów metodą nakładkową lub lampą obliguje Pacjenta do późniejszej dbałości o higienę jamy ustnej w ze szczególną uważnością. Powinien on przez pierwsze dni po wizycie u stomatologa czy po samodzielnym zabiegu, stosować tzw. białą dietę. Taki typ żywienia opiera się na produktach, które nie posiadają silnie barwiących substancji i składników. Nie należy pić zatem czerwonego wina, jeść buraków, niektórych soków owocowych czy palić tytoniu.

W celu przeprowadza rozjaśniania szkliwa przy pomocy którejś opisanych powyżej metod, umożliwiamy Państwu zapisy na wizytę u stomatologa. Zarejestrować się można poprzez formularz kontaktowy dostępny na stronie internetowej, pocztę e-mail lub telefonicznie.