Ruchome aparaty

Ruchome aparaty na zęby

 

W naszej placówce podejmujemy działania mające na celu pomóc małym Pacjentom w wyrównywaniu wad zgryzu i zębów. Aparat ortodontyczny wyjmowany (ruchomy) jest stosowany przede wszystkim u dzieci, u których stwierdzono nieprawidłowości w wymowie i formowaniu się zębów stałych.

Rodzaj i użytkownicy ruchomych aparatów ortodontycznych

Aparaty wyjmowane, składają się z płyty podstawowej np. podniebiennej lub językowej oraz elementów utrzymujących takich jak: klamry, łuk wargowy etc. Sama płytka powstaje z akrylu i coraz częściej można spotkać ją w dowolnych kolorach, które urozmaicają jej wygląd i pomagają najmłodszym Pacjentom oswoić się z koniecznością wyrównania zębów.

Ortodonta może jednak zlecić ten typ leczenia nie tylko dzieciom, ale również Pacjentom, którzy odbyli już leczenie stałym aparatem. Ruchomy jest w tym przypadku wykorzystany w celach retencyjnych, aby unormować nowe położenie zębów.

Ruchomy aparat na zęby: w jakich przypadkach?

Z uwagi na większą plastyczność uzębienia u dzieci, noszenie przez nich wyjmowanego, może być wystarczalne w celu cofnięcia wad wymowy. Warto również wiedzieć, że tego typu leczenie jest zalecane w specyficznych przypadkach, w których tradycyjne postępowanie nie jest konieczne.

Przebieg leczenia ortodontycznego

Po ustaleniu diagnozy, ortodonta przygotowuje wyjmowany aparat i instruuje Pacjenta o częstotliwości jego noszenia. Kluczową rolę odgrywa tu czas, w którym należy mieć go na zębach, aby leczenie przebiegło prawidłowo i odniosło pożądany efekt. Możliwość samodzielnego wyjmowania i wkładania sprawia, że jest on znacznie chętniej noszony przez dzieci. Pacjent powinien również przykładać szczególną wagę do zachowania higieny jamy ustnej i samego produktu dentystycznego.

W gabinecie ortodontycznym w Krakowie zajmujemy się diagnozą i leczeniem wad zgryzu Pacjentów wykorzystując opisane metody. Jeśli chcą Państwo umówić się na wizytę zapraszamy do kontaktu z recepcją poprzez podany na naszej stronie internetowej numer telefonu. Istnieje również możliwość rejestracji przy użyciu formularza kontaktowego.