Zastosowanie osocza bogatopłytkowego (PRP)

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego (PRP)

Miło nam poinformować, że ukazał się artykuł dr Edyty Mazur nt. „ Zastosowanie osocza bogatopłytkowego (PRP) w ortodoncji nakładkowej z wykorzystaniem Dental Monitoring jako narzędzia wspierającego kontrolę kliniczną” w sierpniowym wydaniu „Ortodoncja w praktyce” nr 3/2023.

Artykuł został również opublikowany w czeskim „StomaTeam”.Dr Edyta Mazur w swym artykule dzieli się pierwszymi obserwacjami w zakresie iniekcji PRP pacjentów leczonych ortodontycznie.

Pacjenci zgłosili się do leczenia nie tylko z powodu wady zgryzu ale rowniez stanów zapalnych przyzębia i recesji dziąsłowych.Obecnie są jeszcze w trakcie leczenia nakładkami Spark aligners a ich kontrola i obserwacja wspomagana jest przez zdalne monitorowanie Dental Monitoring.

Już po pierwszych aplikacjach osocza bogatopłytkowego dr Edyta Mazur wraz z prowadzonymi przez nią pacjentami zaobserwowała:-zmniejszenie bolesości-zmniejszenie stanu zapalnego przyzębia, obrzęków-zahamowanie recesji dziąsłowych-poprawę przyczepu błony śluzowej-przyspieszenie gojenia tkanek miękkich-stopniową odbudowę kości.
PRP to obecnie ogromny potencjałw stomatologii regeneracyjnej, w tym też ortodoncji cyfrowej
Iniekcje PRP cieszą się dużą popu- larnością i zainteresowaniem ze strony pacjentów.

Leave a Reply